Miks külastada Pärnut

Pärnut külastades saad nautida:

  • Eesti suurimat ja kaunimat randa
  • Põhjamaade parimaid surfimistingimusi
  • Ajaloolist vanalinna
  • Hästi säilinud kuurortkultuuri
  • Rohelisi parke ja jalutusteid
  • Väga häid jalgrattateede võrgustikke
  • Suurepäraseid kultuuri- ja kontserdielamusi
  • Unikaalseid suvekohvikuid
  • Purjetamisvõimalusi
  • Lõbusõite merel ja jõel

Pikkade traditsioonidega kuurortlinn Pärnu on armastatud oma liivaranna ja puhkusepiirkonnana tunnustatud ka rahvusvaheliselt. Pärnu on Eesti Vabariigi sünnilinn ja roheline linn. Viiendik Pärnu pindalast on kaetud rohealade, parkide, alleede ja koduaedadega. Jalutuskäigud ja värskes ohus viibimine Pärnu roheluses on juba sajandeid kuulunud korraliku kuurortlinnapuhkuse juurde.

Üheks mõnusamaks jalutuskohaks on rannapromenaadi lõpust algav 600 meetri pikkune rannaniidurada koos vaatetorniga. Pärnuga tutvumiseks sobib ideaalselt näiteks ka jalgratas, sest linnas on kokku üle 70 kilomeetri kvaliteetseid kergliiklusteid. Sõita saab nii mere läheduses kui ka Pärnu jõe kallasrajal.

Esinduslik kontserdi- ja teatrielu, erinevad rahvusvahelised festivalid, muuseumid ja au sees olev käsitöö teevad Pärnust arvestatava kultuurilinna. Muusikafestivalide valik on Pärnus alati lai olnud, ooperimuusikast lõõts- ja suupillimuusikani välja. Kui satud suvel Pärnusse, siis tea, et olenemata päevast ja kellaajast on Kuursaali juures võimalus istet võtta Eesti helilooja Raimond Valgre skulptuuri kõrval ja kuulata sealsamas tema muusikat.
Pärnu lahe kliima on soojem kui teiste Eesti piirkondade oma. Pärnus on naistel oma rannaala juba ligi 100 aastat. Naisterannas võivad naised viibida rannariieteta.

Pärnu rannas heisatakse igal suvel sinilipp, mis on rahvusvaheliselt tunnustatud ökomärgis ja näitab seda, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud, puhas ja turvaline. 1995 aastal kuulutati Pärnu Eestimaa suvepealinnaks. Uhkest ja kõlavast tiitlist on veerandsaja aastaga saanud Pärnu linna sünonüüm, alias ja kaubamärk.
Pärnu muuli legendi järgi peavad noored armunud kõndima koos muuli lõppu, et kinnitada seal oma armastust suudlusega. See toovat armunuile igavese armastuse.

Pärnu söögikohad on tuntud oma hea taseme poolest. Parimad Pärnu restoranid kuuluvad Eesti Restoranijuhi soovitusnimekirja; peale a la carte restoranide on Pärnus ka palju erinevaid kohvikuid ning pubisid. Restoranid ja kohvikud asuvad peamiselt kesklinnas ja rannarajoonis. Mitmes restoranis saab nautida ilusat merevaadet ja õhtustada päikeseloojangul. Pärnus on teiste seas esindatud näiteks Armeenia, Ameerika, Itaalia, Gruusia ja Türgi köögid. Eesti Maitsete Restoranijuht on loetlenud Pärnu parimate toidukohtadena Rannahotelli restorani, mis on White Guide Nordici andmeil Pärnu parim söögikoht, lisaks restoranid Raimond, Hea Maa, Mahedik, Villa Wesseti restoran, Mon Ami, Pastoraat Cafe, Wasa Resort restoran ja Kohvik Supelsaksad.

Pärnu sadam on üheks suuremaks jahisadamaks Eestis. 140 kaikohast on 34 kohta külalisjahtidele. Jahtklubi eestvedamisel toimuvad Pärnu lahel mitmed maailmatasemel purjeregatid. Traditsiooniliseks on saanud erinevad muusikaüritused, kontsertõhtud ja mälumängud. Hoovil asub lastele mängulaev ja Eesti kuulsaima meremehe Kihnu Jõnni skulptuur. Pärnu Jahtklubi restoran on jõevaatega restoran, kus saab seltskonnaga aega veeta ning nautida häid veine ja maitsvaid toite. Suveperioodil toimuvad restoranis erinevad välimuusikakontserdid ning bluusi– ja salongiõhtud. Muusikat mängivad erinevad DJ-d.Lonely Planet valis Pärnu 2018. aastal Top 10 külastamist väärivate vähetuntud rannalinnade hulka maailmas.

Pärnu valiti 2019. aastal Euroopa komisjoni konkursi EDEN (European Destinations of Excellence) raames Eesti parimaks heaolu- ja terviseturismi sihtkohaks.

UNICEF-i rahvusvaheline liikumine on Pärnu linnale andnud laste- ja noortesõbraliku linna mandaadi.